office@stroytehnadzor.com.ua stroytehnadzor.ua@gmail.com
Форум

Аэропорт. Рулежная дорожка. Перон

Юрий :
Добрый день, коллеги!!!
Возможно кто то стылкался с таким:
Новое строительство рулежной дорожки или реконструкция. Какой сертификат технадзора необходим?
Нужен ли сертификат технадзора по дорогам? Не в одном нормативном документе не нашел 
Конкретно интересует рулежка на територии действующего аэропорта
0
0
25 янв 2019 11:06
#1
Ответить Цитировать
Владимир :
Добрый день, коллеги!!!
Возможно кто то стылкался с таким:
Новое строительство рулежной дорожки или реконструкция. Какой сертификат технадзора необходим?
Нужен ли сертификат технадзора по дорогам? Не в одном нормативном документе не нашел 
Конкретно интересует рулежка на територии действующего аэропорта

Добрый день, Юрий.
У Вас получилось получить ответ на поставленный вопрос?

Рулежка - это не объект магистральной автодороги.
Не вижу необходимости в сертификате дорожника, но сертификат общестроителя по категории должен соответствовать классу ответственности объекта.

Аэропорт - это объект СС-3 класса ответственности.
Проектировщик должен приложить расчет обоснования, может дорогу выделит в отдельный Проект и классифицирует как СС-2.

В любом случае интересен Ваш ответ в этом вопросе, дайте пожалуйста знать.
1
0
14 мар 2019 17:24
#2
Ответить Цитировать
Ростислав :
Технагляд
Дороги – Споруди
 Відповідно до Закону України «Про автомобільні дороги»:
  • автомобільна дорога  -  лінійний  комплекс інженерних споруд,
призначений  для  безперервного,  безпечного  та   зручного   руху
транспортних засобів;
  • вулиця - автомобільна дорога,  призначена для руху транспорту
і пішоходів,  прокладання наземних і підземних інженерних мереж  у
межах населених пунктів.
 
Відповідно до ДБН В.2.3-5:2018 ВУЛИЦІ ТА ДОРОГИ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ:
  • 3.1 вулиці населених пунктів
Смуга міської або сільської території, обмежена геодезично фіксованими черво ними лініями,
яка призначена для руху транспортних засобів та/або пішоходів, з усіма розта шованими в її межах
спорудами та інженерними мережами – складовими елементами вулиці.
 
Згідно з  ДЕРЖАВНИМ КЛАСИФІКАТОРОМ будівель та споруд ДК 018-2000 (ЗАТВЕРДЖЕНО і введено в дію Наказом Держстандарту України від 17.08.2000 N 507, Чинний від 01.01.2001 р.):
  • Об'єктами класифікації  в  ДК  БС  є  будівлі  виробничого та невиробничого   призначення   та   інженерні    споруди    різного функціонального призначення;
  • Споруди - це будівельні  системи,  пов'язані  з  землею,  які створені з будівельних матеріалів,  напівфабрикатів,  устаткування та обладнання в результаті виконання  різних  будівельно-монтажних робіт;
  • Будівлі - це споруди, що складаються з несучих та огороджувальних або сполучених (несуче-огороджувальних) конструкцій, які утворюють наземні або підземні приміщення, призначені для  проживання  або  перебування  людей,  розміщення устаткування, тварин, рослин, а також предметів;
  • Інженерні споруди - це об'ємні, площинні або лінійні наземні, надземні або підземні будівельні системи, що складаються з несучих та в окремих випадках огороджувальних конструкцій і призначені для виконання   виробничих   процесів   різних    видів,    розміщення устаткування, матеріалів та виробів, для тимчасового перебування і пересування людей,  транспортних  засобів,  вантажів,  переміщення рідких та газоподібних продуктів та т. ін;
  • Інженерні споруди класифікуються в  основному  за  інженерним задумом, що визначається цільовим призначенням об'єкта. До інженерних   споруд   відносяться:   транспортні   споруди (залізниці,   шосейні   дороги,   злітно-посадкові  смуги,  мости, естакади тощо),  трубопроводи та  комунікації,  дамби,  комплексні промислові споруди, спортивні та розважальні споруди та т. ін.
 
Відповідно до ГБН Г.1-218-182:2011 (ГАЛУЗЕВІ БУДІВЕЛЬНІ НОРМИ УКРАЇНИ, Організаційно-методичні, економічні і технічні нормативи, РЕМОНТ АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ ЗАГАЛЬНОГО КОРИСТУВАННЯ.
ВИДИ РЕМОНТІВ ТА ПЕРЕЛІК РОБІТ):
  • Лінійні споруди – споруди та комплекси споруд на землях дорожнього господарства (шляхово-експлуатаційні дільниці, їх підрозділи, в тому числі житлові будинки, об’єкти дорожнього зв’язку, майстерні для ремонту техніки, склади для збереження матеріалів, інженерні мережі, колодязі, резервуари та інші), що задіяні на забезпеченні виконання робіт з ремонтів та утримання автомобільних доріг і є складовою частиною автомобільної дороги.
 
З вищевикладеного, дорога – це споруда!
 
Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 р. N 554 «Деякі питання професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури»:
  • кваліфікаційний сертифікат  - документ установленого зразка, що  підтверджує відповідність  виконавця кваліфікаційним характеристикам професій працівників та його  спроможність виконувати  окремі  роботи  (надавати   послуги),   пов'язані   із  створенням об'єктів архітектури, що зазначені в такому документі і належать  до  видів  робіт  (послуг),  перелік  яких   затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 р. N 554.
 
Кваліфікаційний сертифікат Харченка Ростислава Степановича - відповідального виконавця окремих робіт(послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, серія АТ №003037, від 24 грудня 2014р., визначає спроможність виконання робіт (послуг), які повязані із створенням обєктів архітектури, а саме – технічний нагляд за будівництвом будівель і споруд.
 
 
З ВИЩЕВИКЛАДЕНОГО:
КВАЛІФІКОВАНИЙ ІНЖЕНЕР ТЕХНІЧНОГО НАГЛЯДУ ЗА БУДІВНИЦТВОМ БУДІВЕЛЬ ТА СПОРУД, МОЖЕ ЗДІЙСНЮВАТИ ТЕХНІЧНИЙ НАГГЛЯД ЗА БУДІВНИЦТВОМ(КАПІТАЛЬНИМ РЕМОНТОМ, ПОТОЧНИМ РЕМОНТОМ) ДОРІГ, ОСКІЛЬКИ, ДОРОГИ – ЦЕ СПОРУДИ.
 
КРІМ ТОГО, НА РАЗІ ТРЕБА ЗАЗНАЧИТИ, ЩО ЖОДНИМ НОРМАТИВНИМ АКТОМ НЕ ЗАБОРОНЕНО ІНЖЕНЕРУ З ТЕХНІЧНОГО НАГЛЯДУ ЗА БУДІВНИЦТВОМ БУДІВЕЛЬ ТА СПОРУД ЗДІЙСНЮВАТИ ТЕХНІЧНИЙ НАГЛЯД ЗА БУДІВНИЦТВОМ(РЕМОНТОМ) ДОРІГ.
 
0
0
22 мар 2019 09:25
#3
Ответить Цитировать
Ростислав :
З ВИЩЕВИКЛАДЕНОГО!

Ветордром, АЕРОДРОМ, РУЛЬОЖКА, Взльотка, ПЕРОН(стоянка для літаків), а також дороги - ЦЕ ВСЕ СПОРУДИ_!!!
до речі, в класифікаторі професій навіть немає технагляду по дорогам...!!!!
це тупо лохотрон!!!!!
0
0
22 мар 2019 09:30
#4
Ответить Цитировать
Юрий :
Да действительно это реально закрывает мой вопрос и аналогичные. Спасибо, ранее не стыкался с класификатором, очень интересно
0
0
22 мар 2019 14:05
#5
Ответить Цитировать