Ну господа началось !!!!!!!
Начинают с сертификатов по дорогам но скоро будет по домам и сооружениям
Розяснення DerzhdorNDI.pdf
Стаття 58. Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
{Офіційне тлумачення частини першої статті 58 див. в Рішенні Конституційного Суду
№ 1-рп/99 від 09.02.99}
Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.
{Офіційне тлумачення статті 58 див. в Рішеннях Конституційного Суду
№ 1-зп від 13.05.97,
№ 6-рп/2000 від 19.04.2000}
а де там написано, що то стосується ітн по дорогам....!!??
крім того, відповідно до законодавства, дороги - це споруди..., тобто інженер з технічного нагляду за будівництвом по будівель і споруд, автоматично має право здійснювати технагляд і по дорогам...
Технагляд
Дороги – Споруди
Відповідно до Закону України «Про автомобільні дороги»:
- автомобільна дорога - лінійний комплекс інженерних споруд,
призначений для безперервного, безпечного та зручного руху
транспортних засобів;
- вулиця - автомобільна дорога, призначена для руху транспорту
і пішоходів, прокладання наземних і підземних інженерних мереж у
межах населених пунктів.
Відповідно до ДБН В.2.3-5:2018 ВУЛИЦІ ТА ДОРОГИ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ:
- 3.1 вулиці населених пунктів
Смуга міської або сільської території, обмежена геодезично фіксованими черво ними лініями,
яка призначена для руху транспортних засобів та/або пішоходів, з усіма розта шованими в її межах
спорудами та інженерними мережами – складовими елементами вулиці.
Згідно з ДЕРЖАВНИМ КЛАСИФІКАТОРОМ будівель та споруд ДК 018-2000 (ЗАТВЕРДЖЕНО і введено в дію Наказом Держстандарту України від 17.08.2000 N 507, Чинний від 01.01.2001 р.):
- Об'єктами класифікації в ДК БС є будівлі виробничого та невиробничого призначення та інженерні споруди різного функціонального призначення;
- Споруди - це будівельні системи, пов'язані з землею, які створені з будівельних матеріалів, напівфабрикатів, устаткування та обладнання в результаті виконання різних будівельно-монтажних робіт;
- Будівлі - це споруди, що складаються з несучих та огороджувальних або сполучених (несуче-огороджувальних) конструкцій, які утворюють наземні або підземні приміщення, призначені для проживання або перебування людей, розміщення устаткування, тварин, рослин, а також предметів;
- Інженерні споруди - це об'ємні, площинні або лінійні наземні, надземні або підземні будівельні системи, що складаються з несучих та в окремих випадках огороджувальних конструкцій і призначені для виконання виробничих процесів різних видів, розміщення устаткування, матеріалів та виробів, для тимчасового перебування і пересування людей, транспортних засобів, вантажів, переміщення рідких та газоподібних продуктів та т. ін;
- Інженерні споруди класифікуються в основному за інженерним задумом, що визначається цільовим призначенням об'єкта. До інженерних споруд відносяться: транспортні споруди (залізниці, шосейні дороги, злітно-посадкові смуги, мости, естакади тощо), трубопроводи та комунікації, дамби, комплексні промислові споруди, спортивні та розважальні споруди та т. ін.
Відповідно до ГБН Г.1-218-182:2011 (ГАЛУЗЕВІ БУДІВЕЛЬНІ НОРМИ УКРАЇНИ, Організаційно-методичні, економічні і технічні нормативи, РЕМОНТ АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ ЗАГАЛЬНОГО КОРИСТУВАННЯ.
ВИДИ РЕМОНТІВ ТА ПЕРЕЛІК РОБІТ):
- Лінійні споруди – споруди та комплекси споруд на землях дорожнього господарства (шляхово-експлуатаційні дільниці, їх підрозділи, в тому числі житлові будинки, об’єкти дорожнього зв’язку, майстерні для ремонту техніки, склади для збереження матеріалів, інженерні мережі, колодязі, резервуари та інші), що задіяні на забезпеченні виконання робіт з ремонтів та утримання автомобільних доріг і є складовою частиною автомобільної дороги.
З вищевикладеного, дорога – це споруда!
Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 р. N 554 «Деякі питання професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури»:
- кваліфікаційний сертифікат - документ установленого зразка, що підтверджує відповідність виконавця кваліфікаційним характеристикам професій працівників та його спроможність виконувати окремі роботи (надавати послуги), пов'язані із створенням об'єктів архітектури, що зазначені в такому документі і належать до видів робіт (послуг), перелік яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 р. N 554.
З ВИЩЕВИКЛАДЕНОГО:
КВАЛІФІКОВАНИЙ ІНЖЕНЕР ТЕХНІЧНОГО НАГЛЯДУ ЗА БУДІВНИЦТВОМ БУДІВЕЛЬ ТА СПОРУД, МОЖЕ ЗДІЙСНЮВАТИ ТЕХНІЧНИЙ НАГЛЯД ЗА БУДІВНИЦТВОМ(КАПІТАЛЬНИМ РЕМОНТОМ, ПОТОЧНИМ РЕМОНТОМ) ДОРІГ, ОСКІЛЬКИ, ДОРОГИ – ЦЕ СПОРУДИ.
КРІМ ТОГО, НА РАЗІ ТРЕБА ЗАЗНАЧИТИ, ЩО ЖОДНИМ НОРМАТИВНИМ АКТОМ НЕ ЗАБОРОНЕНО ІНЖЕНЕРУ З ТЕХНІЧНОГО НАГЛЯДУ ЗА БУДІВНИЦТВОМ БУДІВЕЛЬ ТА СПОРУД ЗДІЙСНЮВАТИ ТЕХНІЧНИЙ НАГЛЯД ЗА БУДІВНИЦТВОМ(РЕМОНТОМ) ДОРІГ.