office@stroytehnadzor.com.ua stroytehnadzor.ua@gmail.com
Форум

Інженер консультант

Валентин :
Доброго дня. Питання для фахівців. Інженер консультант -  Відмінності від інженера технічного нагляду, перспектива розвитку. 
0
0
19 мар 2020 10:57
#1
Ответить Цитировать
Петро :
Доброго дня. Питання для фахівців. Інженер консультант -  Відмінності від інженера технічного нагляду, перспектива розвитку. 
Доброго дня.
Для яких фахівців питання;))

Якщо уже маєш 2 сертифікати (сертифікат проектувальника чи експерта та сертифікат технагляда) - можеш подаватися на отримання сертифікату Консультанта (збірник 64 зміна 11 сподіваюся прикріпмлося)

І так, Консультант, що може здійснювати від імені Замовника (винятково на мій хлопський розум):
1. Вести проект до початку будівельних робіт, тобто все що стосується: містобудівної документації; проектування;
2. Вести проект під час виконання будівельних робіт, тобто як Менеджер будівельного проекту
3. Бути зареєстрованим по ДАБІ (чи як воно буде скоро називатися) як інженер з технічного нагляду
4. Супроводжувати проект в різних його частинах, наприклад як фінансовий аналітик, тощо
5. Ну і вести все по проекту про що Консультант домовиться із Замовником за якісь там гроші

О, а тепер трошки про гроші (ОСЬ ТУТ УВАГА!!! це я собі так бачу, як художник), і не кажу про отримання сертифікату, це само по собі розуміється, кажу про його дійсність, тобто підтримку, а для цього напевно треба (хоча не факт, якщо ти уже маєш сертифікат Консультатна):
А. Продовжувати раз на 5 років сертифікат проектувальника чи експерта
- це щонайменше короткострокові курси
- це і підтвердження своєї кваліфікації де ти був проектувальником (звіти, якісь витяги з проектів, тощо)
Б. Продовжувати раз на 5 років сертифікат технічного нагляду
- це знову ж таки як мінімум короткострокові курси
- це знову ж таки підтвердження своєї кваліфікації об'єктами (звіти, дозволи, тощо)
В. Продовжувати ті ж кожні 5 років (ну чи оновлювати кожні 5 років з підняттям рівня кваліфікації) сам сертифікат Консультанта
- і знову курси
- і знову підтвердження де ти і як працював цим же консультатном

а до усього вище і:
- якісь страховки
- якісь гільдії
- екзамени
- вартість самих сертифікатів
- печатки, корочки
- ще щось, що поки ще не придумала наша держава аби нам було значно краще вести свою діяльність

- Про штрафи під час діяльності взагалі мовчу

Як по мені то на все зазначене вище (аби все було пучком) треба окрім грошей, ще трішечки зайвого часу і дещо більше здоров'я

Складаючи все до купи, думаю, Консультант має отримувати ахренєзні зарплати, які, до речі, ще треба буде довести замовнику (роботодавцю) що він (Консультант) того вартий і окрім усього ще й належно вести діяльність, аби також довести свою працекорисність (о як сказав)

Дивіться, думайте, вирішуйте, але думаю що в найближчому майбутньому така позиція Консультатна буде востребувана в компаніях з іноземними інвестиціями

Якщо є думки чи інфо - доповнюйте, діліться

Як завжди,
гарних усім проектів,
на все добре. ZMINA_11.pdf
1
0
19 мар 2020 14:20
#2
Ответить Цитировать
Валентин :
Дякую за смістовну відповідь. Підсумовуючи все до купи виходить , що Інженер консультант "трошечкі круче" ніж інженер технічного нагляду. Ширше спектр. Пригадуючі що попереду нас чекають зміни з цифровим підпісом, бачу для себе доцільність пройти навчання та отримати сертифікат Інженера консультанта. Освіта ( магістр Цивільне будівництво та інженерія та стаж 4 роки ) дозволяють це. 
0
0
19 мар 2020 16:08
#3
Ответить Цитировать
Валентин :
Дякую за смістовну відповідь. Підсумовуючи все до купи виходить , що Інженер консультант "трошечкі круче" ніж інженер технічного нагляду. Ширше спектр. Пригадуючі що попереду нас чекають зміни з цифровим підпісом, бачу для себе доцільність пройти навчання та отримати сертифікат Інженера консультанта. Освіта ( магістр Цивільне будівництво та інженерія та стаж 4 роки ) дозволяють це. 
0
0
19 мар 2020 16:31
#4
Ответить Цитировать
Петро :
Цивільне будівництво та інженерія та стаж 4 роки ) дозволяють це. 
Мета правильна, але зважайте на усі аспекти даного напрямку

А по вашому питанню:
- Просто освіти не достатньо
- 4-х років теж не достатньо, треба 5,
- ще треба сертифікат Технагляда та Проектувальника або Експерта

Удачі!
 
1
0
19 мар 2020 16:51
#5
Ответить Цитировать
Юрий :
Инженер-консультант должен быть при юридическом лице, была такая информация
0
0
25 мар 2020 08:46
#6
Ответить Цитировать
Rost :
В доповнення...
консультанти покищо не обов'язкові...
на консультантів мало хто піде...
консультантів мало кому дадуть...
Ще менше тих кому дозволять консультувати...
Більше всього, що консультантів роблять для своїх і для бюджету...
Який нормальний/адекватний замовник/забудовник буде платити за не обов'язкове...
Крім того, навряд якісно можливо виконати одночасно одній людині і технагляд і консультування(в сенсі служби замовника, як колись...)....
Хіба, що колись може будуть групи технаглядів..., Групи консультантів..., Групи виконробів... - На зразок групи авторського нагляду......
Тоді може щось і зміниться...
1
0
22 апр 2020 18:07
#7
Ответить Цитировать
Rost :
в примірному договорі для консультанта є план фінасування , а для технагляда - відсутній....
це шо - інженеру консультанту без відповідальності треба аванс, а технагляду з відповідальністю - нетреба... - брєд....

додаток сьомий - Перелік ключового персоналу Інженера-консультанта, який залучається до
надання інженерно-консультаційних послуг - тупо дубляж авторського нагляду і служби замовника....
таке враження, що гроші із служби замовника по бюджетним обєктам перетягнуть під виконавців-консультантів без серйозної відповідальності, а фактично за все відповідатимуть проектувальники, виконроби технагляди і директора(проектувальника, підрядника, замовника....), та ще й платитимуть страхові внески....


 
0
0
30 апр 2020 12:35
#8
Ответить Цитировать
Rost :
порядок здійснення технагляду і авторського нагляду є(903), а порядок консультування - відсутній....
краще б влада більше взялася за якість проектної документації та проектно-технологічної(ПВР), більше толку було б....
 
1
0
30 апр 2020 13:03
#9
Ответить Цитировать
Rost :
зверніть увагу, консультант обовязково повинен мати сертифікат технагляда..., тобто там де буде консультант, більше всього, що окремого технагляда не буде..., консультант буде і консультувати і здійснювати технагляд..., спеціально зроблено щоб був ричаг у консультанта на підрядників - не послухали консультанта - консультант не підписав АВР - підрядник не получив капусту...
крім того вже консультанту лишається не 3%, а 5%....
супер!
а технагляд нехай вкалує за людино-дні....
0
0
30 апр 2020 13:13
#10
Ответить Цитировать
Rost :
зверніть увагу
завдання і обовязки консультантів з різною категорією - не однакові....
0
0
30 апр 2020 13:14
#11
Ответить Цитировать
Петро :
зверніть увагу
завдання і обовязки консультантів з різною категорією - не однакові....
Мої вітання.
Так, погоджуюсь, дибільний додаток 1, щонайменше зараз ну зовсім незрозумілий.

Хочу зауважити, коротко.
- ну аби не повторюватися - прошу, якщо не перечитати, то хоч переглянути мій пост від 19 березня 2020
- окрім усього я там зазначив про те що "в найближчому майбутньому така позиція буде востребувана в компаніях з іноземними інвестиціями", бо саме звідти нам принесли цього консультанта
- от наприклад зараз я виконую цю функцію на своєму робочому місці ну напевно на __[величину визначити важко]__% (ну якось +/-, може менше, а може більше), але що б її отримати в іншій компанії із офіційним статусом КОНСУЛЬТАНТА, я розумію скільки треба вкинути і через що пройти. Тому сьогодні консультант мені не світить, а хто цим переймається - це той хто бачить в тому перспективу, має на це час, має трошки зайвих грошей і, що важливо, сидить біля кормушки, бо потім отримати цю посаду треба, навіщо ж все це

- і останнє що хочу сказати.
Колеги, який нафіг консультант, про яку якість та відповідальність ми говоримо, сьогодні:
... проектувальник свою частину проекту не може нормально виконати, проектанти нормальні - одиниці, та й ті вже пішли в експертизи, а ті хто творить твори - ну вже таке витворяє, а консультатн має знати усі розділи проекту;
... сьогодні технагляти нормальні перевелись (вибачте якщо когось образив), ну якщо не перевелись - то скоро переведуться, бо якщо ще не затисли з усіх боків своїми вимогами, то успішно це потихенько роблять і фахівці просто пішли трошки в інше русло, стали керівниками проектів, попереходили в експлуатацію, хтось перейшов до підрядних організацій, ну і так далі;
... ті консультанти що матимуть сертифікати консультатна, мають бути аксакалами своєї справи, от і стане питання чи будуть ті "аксакали" бігати по поверхах, ганяти підрядників, приймати армування, опалубку в будь який час доби та року, вести виконавчу, контролювати обсяги, журнали, ну і т.д. і т.п. В той же час ім треба буде перевірити проектну документацію, знайти відхилення, устаканити з авторським наглядом, внести зміни, замінити проект у всіх у кого він є, ну і т.д. і т.п. Далі ще консільтатну треба вибрати обладнання від Замоника, меблі, ручки до них, та й не тільки до меблів, провести тендери, перевірити кошториси, виконати координацію усіх, не промахнутися з бюджетом, ну і т.д. і т.п. Натомість ще цьому консультанту треба знати нормативну та законодавчу базу, розумітися з зовнішніми погоджувальними структурами, не говорячи про контролюючі, вести як містобудівну, проектну, так і будівельну документацію, ну і т.д. і т.п. А ще на нього має бути навішане все що буде пов'язане з зовнішніми мережами, постачальниками, ну і т.д. і т.п. 

А чи не забагато на одного КОНСУЛЬТАНТА цього всього, в тому числі "ну і т.д. і т.п."?

Я думаю що багато чого можна сюди ще додати та вписати, але виходить що треба розуміти, А ХТО Ж ТО ТАКИЙ ТОЙ КОНСУЛЬТАНТ, що він вміє, що може, як це буде все робитися, і знову ж таки і т.д. і т.п.
Та здохне він якщо все виконувати належно, або візьме гроші, а замовник що матиме - то матиме і тільки тому що той іноземний інвестор скаже що такий консультатн конче необхідний!!!

А треба воно нам?
Питання риторичне.
Дякую усім що дочитали до кінця!

Карочє
Бажаю усім успіхів.
Гарних проектів.
На все добре.
1
0
30 апр 2020 19:22
#12
Ответить Цитировать
Rost :
зверніть увагу
завдання і обовязки консультантів з різною категорією - не однакові....
Мої вітання.
Так, погоджуюсь, дибільний додаток 1, щонайменше зараз ну зовсім незрозумілий.

Хочу зауважити, коротко.
- ну аби не повторюватися - прошу, якщо не перечитати, то хоч переглянути мій пост від 19 березня 2020
- окрім усього я там зазначив про те що "в найближчому майбутньому така позиція буде востребувана в компаніях з іноземними інвестиціями", бо саме звідти нам принесли цього консультанта
- от наприклад зараз я виконую цю функцію на своєму робочому місці ну напевно на __[величину визначити важко]__% (ну якось +/-, може менше, а може більше), але що б її отримати в іншій компанії із офіційним статусом КОНСУЛЬТАНТА, я розумію скільки треба вкинути і через що пройти. Тому сьогодні консультант мені не світить, а хто цим переймається - це той хто бачить в тому перспективу, має на це час, має трошки зайвих грошей і, що важливо, сидить біля кормушки, бо потім отримати цю посаду треба, навіщо ж все це

- і останнє що хочу сказати.
Колеги, який нафіг консультант, про яку якість та відповідальність ми говоримо, сьогодні:
... проектувальник свою частину проекту не може нормально виконати, проектанти нормальні - одиниці, та й ті вже пішли в експертизи, а ті хто творить твори - ну вже таке витворяє, а консультатн має знати усі розділи проекту;
... сьогодні технагляти нормальні перевелись (вибачте якщо когось образив), ну якщо не перевелись - то скоро переведуться, бо якщо ще не затисли з усіх боків своїми вимогами, то успішно це потихенько роблять і фахівці просто пішли трошки в інше русло, стали керівниками проектів, попереходили в експлуатацію, хтось перейшов до підрядних організацій, ну і так далі;
... ті консультанти що матимуть сертифікати консультатна, мають бути аксакалами своєї справи, от і стане питання чи будуть ті "аксакали" бігати по поверхах, ганяти підрядників, приймати армування, опалубку в будь який час доби та року, вести виконавчу, контролювати обсяги, журнали, ну і т.д. і т.п. В той же час ім треба буде перевірити проектну документацію, знайти відхилення, устаканити з авторським наглядом, внести зміни, замінити проект у всіх у кого він є, ну і т.д. і т.п. Далі ще консільтатну треба вибрати обладнання від Замоника, меблі, ручки до них, та й не тільки до меблів, провести тендери, перевірити кошториси, виконати координацію усіх, не промахнутися з бюджетом, ну і т.д. і т.п. Натомість ще цьому консультанту треба знати нормативну та законодавчу базу, розумітися з зовнішніми погоджувальними структурами, не говорячи про контролюючі, вести як містобудівну, проектну, так і будівельну документацію, ну і т.д. і т.п. А ще на нього має бути навішане все що буде пов'язане з зовнішніми мережами, постачальниками, ну і т.д. і т.п. 

А чи не забагато на одного КОНСУЛЬТАНТА цього всього, в тому числі "ну і т.д. і т.п."?

Я думаю що багато чого можна сюди ще додати та вписати, але виходить що треба розуміти, А ХТО Ж ТО ТАКИЙ ТОЙ КОНСУЛЬТАНТ, що він вміє, що може, як це буде все робитися, і знову ж таки і т.д. і т.п.
Та здохне він якщо все виконувати належно, або візьме гроші, а замовник що матиме - то матиме і тільки тому що той іноземний інвестор скаже що такий консультатн конче необхідний!!!

А треба воно нам?
Питання риторичне.
Дякую усім що дочитали до кінця!

Карочє
Бажаю усім успіхів.
Гарних проектів.
На все добре.
ЛАЙК
1
0
01 май 2020 13:05
#13
Ответить Цитировать
Василь Михайлович :
Шановний Петре! Ви ще не все згадали. Консультанту пропонується ще консультувати Замовника з питань державних закупівель. А це треба мати йому відповідний сертифікат. Ще юридичний супровід, а на це мати хоч якусь юридичну освіту. Йому пророчать ще й фінасовий контроль. Короче- повинен якийсь геній. Брєд.
0
0
21 дек 2020 19:18
#14
Ответить Цитировать
rost :
Шановний Петре! Ви ще не все згадали. Консультанту пропонується ще консультувати Замовника з питань державних закупівель. А це треба мати йому відповідний сертифікат. Ще юридичний супровід, а на це мати хоч якусь юридичну освіту. Йому пророчать ще й фінасовий контроль. Короче- повинен якийсь геній. Брєд.
АНАЛОГІЧНОЇ ДУМКИ
(УТОПІЯ)
0
0
23 дек 2020 15:21
#15
Ответить Цитировать
Юрий :
Как говорилось в старом анекдоте " Ви, мамо, казали, шо я дурний, а я вже "Волгу" придбав".  Можно сколько угодно говорить " утопия, бред", а по факту -  пойдем скоро в наймы. К молодым, ушлым, не боящимся проехаться "по ушам" европейскому заказчику
0
0
23 дек 2020 16:24
#16
Ответить Цитировать
rost :
Как говорилось в старом анекдоте " Ви, мамо, казали, шо я дурний, а я вже "Волгу" придбав".  Можно сколько угодно говорить " утопия, бред", а по факту -  пойдем скоро в наймы. К молодым, ушлым, не боящимся проехаться "по ушам" европейскому заказчику
Кожен судить по собі...
Хочеш в найм, - я не тримаю...
Найкращий раб - той, який який думає, що вільний...

P.S. Розумний промовчить, а дурак не пойме...
0
0
24 дек 2020 11:40
#17
Ответить Цитировать