office@stroytehnadzor.com.ua stroytehnadzor.ua@gmail.com
Форум

Постанова від 25.04.2018 № 327 Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України

Леонид :

5. У постанові Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 р. N 554 "Деякі питання професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури" (Офіційний вісник України, 2011 р., N 41, ст. 1668; 2017 р., N 94, ст. 2857):
1) пункт 2 доповнити абзацом такого змісту:
"Кваліфікаційні сертифікати про право провадження діяльності з архітектурного та інженерно-будівельного проектування, технічного нагляду та експертизи у будівництві, видані до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності" особам, які не здобули вищу освіту за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавра, спеціаліста або магістра за відповідним напрямом професійної атестації, вважаються анульованими.";
2) Порядок проведення професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури, затверджений зазначеною постановою, доповнити пунктом 211 такого змісту:
"21 (1). У разі набрання чинності законом, який змінює кваліфікаційні вимоги до осіб, що провадять архітектурну діяльність, сертифікати, видані особам, які не відповідають таким новим вимогам, якщо інше не встановлено законом, вважаються анульованими через шість місяців з дня набрання чинності таким законом. Інформація про анулювання сертифіката вноситься до реєстру атестованих осіб.".

Интересное исправление в п.21 про отмену сертификатов задним числом. Это касается только тех у кого нет соответствующего образования? Или это касается также и тех у кого сертификаты без категории?

Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України .docx
1
0
07 май 2018 17:20
#1
Ответить Цитировать
Сергей :
Странно то что ГИТН в разделе проф. атестация и подпункте инженер технического надзора за строительством зданий и сооружений перечисляет всего 3 возможных варианта сертификатов. "Провідний інженер, інженер 1-ї категорії, інженер 2-ї категорії", а "Наказ Мінрегіону України від 08.08.17 р. № 192 «Про внесення змін до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуск 64 «Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи»" говорит о этих 3-х категориях плюс "Інженер технічного нагляду" без категории.
ГИТН целенаправлено упускает 4-й вид категории? Но главное что в справочнике профессий есть ИТН без категории, значит не должны быть анулированы.
0
0
08 май 2018 09:01
#2
Ответить Цитировать
Петро :
"Здаётся мне, нас хотят обидеть"

Щось вони крутять і викручують.
Звернемося до ст.17 Закону України про архітектурну діяльність, а там нічого етакого, що б підтверджувало пункт 21/1 постанови 554
Що найменше занепокоєння щодо анулювання безстрокових сертифікатів поки що безпідставні.
Чи я не туди дивлюсь?
Підказуйте!

Але треба ретельно розібратися і зрозуміти на якому світі знаходяться саме власники таких сертифікатів
0
0
17 май 2018 14:27
#3
Ответить Цитировать
Петро :
Доброго дня.
Колеги, трохи проконсультувався з приводу п.21/1 постанови 554 та й загалом.
Що мені прояснили та стало більш-менш зрозумілим, що правда з моєї точки зору:
1. Перші слова цього пункту є ключовими, а саме "У разі набрання чинності законом, який змінює кваліфікаційні вимоги до осіб ... " говорить про те що в майбутньому буде прийнята зміна до закону, тобто хтось собі приготував підґрунтя. Скоріш за все буде Законом про архітектурну діяльність передбачатися, або чітке посилання на Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників (що є більш вірогідніше), або будуть прописані чіткі фрази, по типу того як передбачається по відношенню до категорій складності в минулому, а зараз по класах наслідків.
2. Гільдія на жаль в нашому випадку є одноосібним монополістом і скоріш за все усі ці та подібні зміни виходять звідти. Це для гільдії є логічним, але Закон зворотної сили не має і дуже вірогідно що в найближчому майбутньому ми уже будемо мати преценденти судових справ щодо доповнення пункту 2 абзацом, про анулювання кваліфікаційних сертифікатів (так би мовити) заднім числом на користь позивачів, адже в свій час Закон про архітектурну діяльність (ст.17) надавав змогу отримувати сертифікат особам які не мають відповідної освіти, але мають стаж роботи в будівництві більше 10 років, а потім цей пункт спростити (здається в квітні 2017р.), а сьогодні і взагалі відбирають що дали.
3. З приводу того що "ГИТН целенаправлено упускает 4-й вид категории?​" і як наслідок що можуть анулювати безстрокові сертифікати, так званого !!! безкатегорійного Інженера з технічного нагляду! в даному випадку думка не однозначна, адже хто як не ГІТН має присвоювати звання Інженера з технічного нагляду!?! А вже потім, цитую:  ІНЖЕНЕР З НАГЛЯДУ ЗА БУДІВНИЦТВОМ II КАТЕГОРІЇ. Повна або базова вища освіта відпо­відного напряму підготовки (спеціаліст або бака­лавр) та підвищення кваліфікації. Для спеціаліста без вимог до стажу роботи, для бакалавра стаж ро­боти за професією інженера з нагляду за будівницт­вом не менше 2 років, це що каже у нас Довідник кваліфікаційних характеристик. Так от, якщо я БАКАЛАВР - маю повне право отримати сертифікат Інженера з нагляду за будівництвом! А де мені це зробити - тільки в ГІТН, адже тільки вони наділені такими повноваженнями. А в ГІНТ на сайті відсутня така "фішка" як присвоєння звання Інженера з технічного нагляду за будівництвом (без категорії), а це можна розцінювати як пряме порушення законодавства.

І поки що, на закуску:
Випуск 64 Довідника кваліфікаційних характеристик розділу Професіонали каже що є "Інженер з нагляду за будівництвом", а також + категорії, а от ГІТН говорить що ми "Інженер з технічного нагляду" + категорія. Невеличка відмінність, правда? А коли дойдемо до часу оформлення пенсій що буде прийматися державою, яке формулювання буде дійсним по трудовій для тих хто буде оформлювати пенсії та нараховувати копійки?
А що у Вас в трудовій написано?

Дякую усім за увагу, сподіваюся інформація більш-менш корисна.
Очікую на коментарі та можливо запитання.
 
0
0
23 май 2018 09:17
#4
Ответить Цитировать
Петро :
І поки що, на закуску:
Випуск 64 Довідника кваліфікаційних характеристик розділу Професіонали каже що є "Інженер з нагляду за будівництвом", а також + категорії, а от ГІТН говорить що ми "Інженер з технічного нагляду" + категорія. Невеличка відмінність, правда? А коли дойдемо до часу оформлення пенсій що буде прийматися державою, яке формулювання буде дійсним по трудовій для тих хто буде оформлювати пенсії та нараховувати копійки?
А що у Вас в трудовій написано?
Дуже перед усіма вибачаюся, з приводу Випуску 64 Довідника.
Ввів у оману багатьох, тому що користувався зміною 8.
Зміна 11 каже (дивіться прикріплений файл) що там у нас "Інженер з технічного нагляду", тобто Гільдія вірно зазначає нашу кваліфікацію за "Класифікатором професій" та відповідно до "Довідника кваліфікаційних характеристик"

Але тут знову таки "ФІГНЯ на посном масле", що найменше для тих хто планує отримувати сертифікат технагляду, адже для цього треба мати освіту МАГІСТРА і стаж роботи на інженерних посадах 3 роки, а це дещо суперечить Закону про архітектурні діяльність ст.17 що каже "До професійної атестації допускаються громадяни, які здобули вищу освіту за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавра, спеціаліста, магістра за напрямом професійної атестації відповідно до  кваліфікаційних вимог та мають стаж роботи за фахом не менш як три роки."
Ключовими в даному випадку по закону є те що сертифікат можуть мати БАКАЛАВРИ та СПЕЦІАЛІСТИ, а у Довіднику, відповідно до зміни 11 тільки МАГІСТРИ.

Виникають питання:
- Закон про архітектурну діяльність змінюватися буде???
- п.21/1 Постанови 554 вступить в силу???
- Як постраждаємо ми в даному випадку???

Не думайте про погане!
Усім гарних проектів.

  Наказ Мінрегіону України від 08.08.17 р...онтажні та ремонтно-будівельні роботи».pdf
0
0
23 май 2018 10:19
#5
Ответить Цитировать