office@stroytehnadzor.com.ua stroytehnadzor.ua@gmail.com
Форум

Чинність СНиП 3.03.01-87. Новые ДБН и ДСТУ, 2013, 2014, 2015, 2016.

Петро :
Колеги технагляди,
звертаю Вашу увагу на те, що відповідно до Наказу №521 від 16.12.2010р. з 01.01.2013р. суцільно відмінено дію СНиП 3.03.01-87 «Несущие и ограждающие конструкции».
На заміну СНиП Мінрегіонбуд обіцяв нам ДБН-ни з позначкою В.2.6-ХХХ-20ХХ, на виконання та випуск яких не вистачило сил та напевно коштів.
Так, варто віддати належне Мінрегіонбудом, деякі ДБН випущено, але винятково «Основні положення», тим самим в них говориться про основні вимоги, яким повинні відповідати конструкції, а також основні правила щодо їх проектування.
 
Що це означає?
А те, що вже 2,5 роки ми порушуємо будівельні норми, тим, що не маємо жодного ДБН, який би нам вказав яким чином виконувати монтаж та виготовлення, і що більш важливо для нас (технаглядів), як контролювати виконання бетонних, залізобетонних, дерев’яних та кам’яних робіт. ТОБТО, основні та несучі конструкції нормативно не визначені!?!
 
Якщо є думки з даного приводу – надавайте, можливо маєте щось, що вказує що він (СНиП 3.03.01-87) ще чинний.
 
Власні ж коментарі надам в наступних повідомленнях. Дякую за увагу.
0
0
14 июл 2015 10:09
#1
Ответить Цитировать
Андрей :

Згідно наказу Мінрегіонбуду України від 16.12.2010р. №521, у частині, що стосується монтажу сталевих конструкцій, крім пп. 4.78 - 4.134, замінений на ДБН В.2.6-135:2010 (позначення замінено на ДБН В.2.6-163:2010). Роз'яснення (публікація: БСТ №10, 1988р.). Поправка (публікація: БСТ №3, 1989р.). В частині вимог щодо допустимих відхилень при виготовленні та монтажу будівельних металоконструкцій резервуарів замінено вимогами ВБН В.2.2-58.2-94/Держкомнафтогаз України. Зміна №1 (національна, видана окремо, видавництво Укрархбудінформ, 1998р.)

З 01.01.2013 р. СНиП 3.03.01-87 не застосовується на території України у повному обсязі: наказ Мінрегіон від 16.12.2010р. №521

Присутствие в перечнях действующих нормативных документов: http://normativ.com.ua/types/tdoc1058.php

0
0
14 июл 2015 19:30
#2
Ответить Цитировать
Андрей :

http://online.budstandart.com/ua/catalog/doc-page.html?id_doc=26873 Відмінено тільки деякі розділи.

0
0
14 июл 2015 19:41
#3
Ответить Цитировать
Владимир :

Вывод: Норматив отменен частично. Полностью он отменен быть не может. Правового вакуума быть не может. Все должно подчинятся логике. Если отменен какой-либо действующий норматив, то ему должна появится замена. Замены не появилось.

 

Есть временной юридический вакуум до сего дня 2015 года.

Если теоретически предположить, что СНиП 3.03.01-87 отменен полностью, то на основании чего Проектировщик будет проектировать и как проектировщика контролировать, а строитель строить? А это огромная отрасль.

В Приказе Мінрегіонбуда №521, полная отмена СНиПа с 01.01.2013.

 

Логично, если происходит полная отмена осново-полагающего норматива(Строительной Библии-Строительных Норм и Правил Несущих и ограждающих конструкций), то прописываются УСЛОВИЯ, при которых свершится факт отмены. Юридически сам Приказ теряет смысл, ведь полная Замена не появилась, соответственно норматив считается частично действительным. За самим юридическим обоснованием стоит обратится к юристам... Как-то так.

 

Петро, очень будет интересно услышать комментарии автора темы...

0
0
15 июл 2015 02:30
#4
Ответить Цитировать
Петро :

Дякую за активне включення.За даним посиланням п.3, цитата "з 01.01.2013 СНиП II-23-81II-23-81* "Стальные конструкции", СНиП III-18-75 "Металлические конструкции", СНиП 3.03.01-87 "Несущие и ограждающие конструкции" не застосовуються на території України у повному обсязі."

І це правда - заперечень немає, АЛЕ що робити, колеги?

Далі буде ...

0
0
15 июл 2015 11:34
#5
Ответить Цитировать
Петро :

Володимире, так, частково я з Вами згоден і особливо з тим що тут нам би допомогли юристи і скоріш за все - це і є правове поле.

 

Біда!!!, у нас таких юристів просто немає, які б розумілись на нормах та в будівельній галузі, якщо підкажете хто може бути компетентний в даному випадку - скажу дякую.

А от з висновком що він (СНиП) відмінений частково - на жаль погодитись не можу, на разі я не знайшов жодного посилання та нормативного акту, який би про це щось казав, по типу "якщо ми не видали новий норматив, старий ще діє". Може щось говориться в якомусь із законів, але це інша тема і я її планую підняти в майбутньому.

 

Щодо проектування. Тут ситуація краще.У нас є ДБН-ни В.2.6-161:2010 "ДЕРЕВ'ЯНІ КОНСТРУКЦІЇ", В.2.6-162:2010 "КАМ'ЯНІ ТА АРМОКАМ'ЯНІ КОНСТРУКЦІЇ", В.2.6-163:2010 "СТАЛЕВІ КОНСТРУКЦІЇ Норми проектування, виготовлення і монтажу" (частково відмінений і випущено В.2.6-198:2004 "Норми проектування"), ну і ще там кілька, так що проектувати є по чому, а от як я зазначав виконувати роботи та контролювати їх якість/виконання - тут прогалина.

 

Що я пропоную усім і я впевнений, що це буде самий вірний шлях. Проектувальник надає вказівки щодо виконання робіт та контролю якості, ТУПО копіює потрібні розділи із СНиП 3.03.01-87 і таким чином виконується норма, нічого не порушуючи (наприклад, в складі пояснювальної записки чи загальних даних, як це він робить винятково в якихось особливих випадках чи вказівки щодо актів на приховані роботи). Що найменше, коли дійде питання проектування стадій "РД" чи "Р" (а зараз діючих проектів у мене немає), від проектувальника я цього вимагатиму, наприклад в складі ТЗ на проектування і приймати робочку без таких розділів - ПРОСТО НЕ БУДУ.

Саме таку схему пропоную усім.

 

Дякую за те що прочитали все і до кінця. Можливо є думки, пропозиції, зауваження, заперечення чи щось з даного приводу - надавайте.

1
0
15 июл 2015 11:59
#6
Ответить Цитировать
Андрій :

Є як, мінімум, три варіанти розвитку подій:

 

1. Звернутися за роз*ясненнями до Гільдії інженерів технічного нагляду, оскільки вони забезпечують підтримку інженерів технагляду;

 

2. Офіційно звернутися до Мінрегіонбуду за роз*ясненнями. Вони дадуть офіційну відповідь, Класти на жопу і спати спокійно;

 

3. Технологічні карти не є типовими, розробляються виконавцем робіт на кожен об*єкт окремо, враховуючи специфіку, і узгоджуються з конструктором та(або) архітектором проекту.

ТК повинна містити таблицю нормативних відхилень. Інженер технагляду має право не дозволяти виконання робіт без наявності належним чином складеної, оформленої, погодженої та затвердженої техкарти.

Таке проходив особисто, допомагає. Проектанти не дурні, її добре перевіряють, а виконавці, як правило, переписують все з нормативів, даже не читаючи (життєвий факт, підтверджений практикою). Потім берете їхню ж техкарту і начинаєте займатись з ними любов'ю, пункт за пунктом при прийомці робіт.

При питаннях: - Це ж Ви самі написали і підпис Ваш, так чому ж не виконуєте? Непорядок! Досить жити як попало, будем жити, як прийдеться. Будемо довго і наполегливо тренуватися демонтажами. - начинають потіти і проситися. Дуже допомагає. В мене дойшло до того, що на запитання до робочого, що він робить і чому це має бути так, 90% відповідали, що виконують роботи згідно техкарти і доставали з кишені затерту копію сторінки з техкарти з табличками та вузлами. Це теж факт. В мене на будиночках після закінчення монтажу металопластикових вікон монтажники під тахіометр робили виконавчу по відхиленнях в плані і створі. відхилення були +- 18мм.

 

Зараз займаюсь трошки іншим, буде час, можу викласти скановані техкарти.Дав завдання юристу покопатись, але оскільки маємо біля 40 судових справ, коли це буде, не знаю.

0
0
15 июл 2015 19:33
#7
Ответить Цитировать
Андрій :
Забув додати, були 4 будиночки по 16 поверхів, перевіряв мій геодез.
0
0
15 июл 2015 19:42
#8
Ответить Цитировать
Петро :
В принципі згоден і всі три варіанти підходять.
Дякую.
Але:
Гільдія не допоможе (це мені чомусь так здається, мав досвід звертатися до них - то в відповідь мав "ноль", там такої підтримки немає, хоча юрист є), а піде до Мінрегіонбуду;
Мінрегіонбуд - тут під питанням, надасть якусь відповідь і чого доброго почнуть перевіряти, і без того, будівництва які ледве рухаються, а штрафи нам та нашим колегам ні до чого. Потім звичайно зміни до постанови, накази, приймуть рішення продовжити терміни, відмінять наказ 521-й іншим, чи щось подібне.
Технологічні карти - це один із виходу, але вони в складі ПВР і як і ПВР, їх проектувальник, як правило, не бажає підписувати, а зобов'язати його це зробити нічим, хоча варіант цілком "живий".
Пропоную зробити певний висновок: шляхи вирішення є і який ми виберемо (важливо що б ми розуміли що він вірний), то тим і підемо.
Як будуть новини - обов'язково повідомлюйте, як щось дізнаюсь нове - буду писати.
На все добре.
0
0
16 июл 2015 12:03
#9
Ответить Цитировать
Андрій :
Петре, якщо у Вас є вільний час, накидайте козу листа, мій юрист його перевірить і я від імені Державного підприємства подам запит. На мене вони не наїдуть, а при якійсь неадекватній відповіді, звернусь до Мінюсту за роз*ясненнями. Результат - 99%, перевірено.
4
0
16 июл 2015 18:50
#10
Ответить Цитировать
Александр :
Добрый день. Подскажите, когда вступает в силу ДБН А.3.1-5-2016 "Организация строительного производства"?
А так же ДСТУ-Н Б В2.6-203:2015 "Настанова з виконання робіт при виготовленні та монтажі будівельних конструкцій" полностью заменяет СНиП 3.03.01-87 "Несущие и ограждающие конструкции" за исключением раздела по металлоконструкциям?
1
0
04 окт 2016 10:08
#11
Ответить Цитировать
Петро :
когда вступает в силу ДБН А.3.1-5-2016 "Организация строительного производства"?
Доброго дня.
Якщо вірити наказу №115 від 05.05.2016р. і якщо опублікували це добро хоча б червні - то відповідно з 1.10.2016р. вступає в силу новий ДБН А.3.1-5-2016р., а якщо публікація пройшла в липні - то з 1.11.2016р., ну і так далі...

Вам усім добре. а як бути мені, якщо цей ДБН вступив в силу саме з 1.10.2016р.
Справа в тому що на комплексну експертизу подалися ще в вересні, а позитивний висновок чекаємо ось-ось, ну скажімо на 10.10.2016р., то де правда - ДБН 2009 чи 2016р.???
0
0
04 окт 2016 14:42
#12
Ответить Цитировать
Петро :
ДСТУ-Н Б В2.6-203:2015 "Настанова з виконання робіт при виготовленні та монтажі будівельних конструкцій" полностью заменяет СНиП 3.03.01-87 "Несущие и ограждающие конструкции" за исключением раздела по металлоконструкциям?
ОПА, а я про таку штукенцію ще поки і не чув, напевно десь втратився по ходу життя.
Було б цікаво почитати що визначається цією настановою, бо якось АЖ сумно: понатикували ДСТУ з індиксами 2.6-ХХХ-20ХХ почитати толкового і немає.
Дууууууууууууууууууууууууууууууже сподіваюся на якийсь грамотний і потрібний усім ДОКУМЕНТ.
Бажаю усім успіхів!
0
0
04 окт 2016 14:52
#13
Ответить Цитировать
Андрій С :
... В.2.6-163:2010 "СТАЛЕВІ КОНСТРУКЦІЇ Норми проектування, виготовлення і монтажу" (частково відмінений і випущено В.2.6-198:2004 "Норми проектування"), ну і ще там кілька, так що проектувати є по чому, а от як я зазначав виконувати роботи та контролювати їх якість/виконання - тут прогалина. ...
Що стосуэться вимог до виготовлення і монтажу сталевих/металевих контрукції - ДСТУ Б В.2.6-199:2014 і ДСТУ Б В.2.6-200:2014 відповідно.
0
0
06 янв 2017 07:32
#14
Ответить Цитировать
Андрій С :
когда вступает в силу ДБН А.3.1-5-2016 "Организация строительного производства"?
Доброго дня.
Якщо вірити наказу №115 від 05.05.2016р. і якщо опублікували це добро хоча б червні - то відповідно з 1.10.2016р. вступає в силу новий ДБН А.3.1-5-2016р., а якщо публікація пройшла в липні - то з 1.11.2016р., ну і так далі...

Чинний від 01.01.2017 - 

http://online.budstandart.com/ru/catalog/doc-page.html?id_doc=64312
1
0
06 янв 2017 07:48
#15
Ответить Цитировать