office@stroytehnadzor.com.ua stroytehnadzor.ua@gmail.com
Форум

Разрыв монолитной плиты, оформление документально

Татьяна :
Добрый день! 

Кто сталкивался с разрывом монолитной плиты во премя производства работ, подскажите есть ли нормативка на эту тему. 
Обязан ли проектировщик указывать место и узел разрыва. В моем случае устно разрешил а в чертежах отобразить отказался...
0
0
07 авг 2020 14:05
#1
Ответить Цитировать
rost :
проектувальник не зобовязаний, а виконроб зобовязаний погодити...
2.13. Поверхность рабочих швов, устраиваемых при укладке бетонной смеси с перерывами, должна быть перпендикулярна оси бетонируемых колонн и балок, поверхности плит и стен. Возобновление бетонирования допускается производить по достижении бетоном прочности не менее 1,5 МПа. Рабочие швы по согласованию с проектной организацией допускается устраивать при бетонировании:
колонн - на отметке верха фундамента, низа прогонов, балок и подкрановых консолей, верха подкрановых балок, низа капителей колонн;
балок больших размеров, монолитно соединенных с плитами - на 20-30 мм ниже отметки нижней поверхности плиты, а при наличии в плите вутов - на отметке низа вута плиты;
плоских плит - в любом месте параллельно меньшей стороне плиты;
ребристых парекрытий - в направлении, параллельном второстепенным балкам;
отдельных балок - в пределах средней трети пролета балок, в направлении, параллельном главным балкам (прогонам) в пределах двух средних четвертей пролета прогонов и плит;
массивов, арок, сводов, резервуаров, бункеров, гидротехнических сооружений, мостов и других сложных инженерных сооружений и конструкций - в местах, указанных в проектах.
СНиП 3.03.01-87
але там не сказано в кого погоджувати у ГАПа/ГІПа/Конструктора чи у інженера-проектувальника, який розробив проект виконання робіт на влаштування монлітних конструкцій...(з певеерщиком простіше буде домовитися про погодження або зазначення у ПВРі, щодо можливості влаштування робочих швів....)
крім того, якщо авторський нагляд підписав АНЗПР і АППВк, то навіщо щось погоджувати...
головне правильно зробити шов і щоб після не було понаднормативних прогинів(переміщень) по плиті.....
 
0
0
10 авг 2020 09:49
#2
Ответить Цитировать
Татьяна :
проектувальник не зобовязаний, а виконроб зобовязаний погодити...
2.13. Поверхность рабочих швов, устраиваемых при укладке бетонной смеси с перерывами, должна быть перпендикулярна оси бетонируемых колонн и балок, поверхности плит и стен. Возобновление бетонирования допускается производить по достижении бетоном прочности не менее 1,5 МПа. Рабочие швы по согласованию с проектной организацией допускается устраивать при бетонировании:
колонн - на отметке верха фундамента, низа прогонов, балок и подкрановых консолей, верха подкрановых балок, низа капителей колонн;
балок больших размеров, монолитно соединенных с плитами - на 20-30 мм ниже отметки нижней поверхности плиты, а при наличии в плите вутов - на отметке низа вута плиты;
плоских плит - в любом месте параллельно меньшей стороне плиты;
ребристых парекрытий - в направлении, параллельном второстепенным балкам;
отдельных балок - в пределах средней трети пролета балок, в направлении, параллельном главным балкам (прогонам) в пределах двух средних четвертей пролета прогонов и плит;
массивов, арок, сводов, резервуаров, бункеров, гидротехнических сооружений, мостов и других сложных инженерных сооружений и конструкций - в местах, указанных в проектах.
СНиП 3.03.01-87
але там не сказано в кого погоджувати у ГАПа/ГІПа/Конструктора чи у інженера-проектувальника, який розробив проект виконання робіт на влаштування монлітних конструкцій...(з певеерщиком простіше буде домовитися про погодження або зазначення у ПВРі, щодо можливості влаштування робочих швів....)
крім того, якщо авторський нагляд підписав АНЗПР і АППВк, то навіщо щось погоджувати...
головне правильно зробити шов і щоб після не було понаднормативних прогинів(переміщень) по плиті.....
ДЯКУЮ!!!
0
0
10 авг 2020 15:31
#3
Ответить Цитировать
Петро :
Добрый день! 

Кто сталкивался с разрывом монолитной плиты во премя производства работ, подскажите есть ли нормативка на эту тему. 
Обязан ли проектировщик указывать место и узел разрыва. В моем случае устно разрешил а в чертежах отобразить отказался...
Доброго дня, колеги.
От сказав би - але не буду!

Проектувальник має саме пряме відношення до місць та зон влаштування холодних швів, ну чи як сказано/запитано про розрив при бетонуванні, особливо в плитах перекриття.
Ніякий норматив вам про це не скаже, бо норматив не знає специфіки будівлі, її розрахункових навантажень, вітрових зусиль, ну і так далі, а знає це - ПРОЕКТУВАЛЬНИК, той що створив таку конструкцію.

1. кожна конструктивна схема будівлі має розрахункові навантаження (назвемо це так) і в залежності від того що показав розрахунок і підбирається армування в залежності від прийнятої товщини конструкції, т.д. і т.п
2. кожна плита (ну скажімо так, 99,9% із запроектованих монолітних конструкцій) має зони підсилення (ці зони відсутні тільки тоді коли проектувальник не переймається коштами Замоника і втулив такий запас арматури що окремо якісь зони підсилювати не треба, хоча переармування теж погано), бо це не плита в класичному її розумінні, а частина просторової конструкції будівлі
3. в кожній конструкції (будь то плита, балка, колона, чи інша конструкція) є зони в яких показники напружень її сягають максимальних, ну чи наближені до них, а ця зона при влаштування холодних швів під забороною
4. ну і хто краще проектувальника, точніше конструктора що виконав розрахунки і запроектував дану конструкцію, може знати де можна влаштовувати розриви бетонування, а де ні?

Так от, аби "спокійно спати" - треба мати 2 речі:
ПЕРША - мати до моменту влаштування такого шва підписаний проектувальником документ (це може бути як робочі креслення!!! (що найкраще), так і схеми на кшталт виконавчих), відповідальним за Авторський нагляд (тут скажу що авторськмий нагляд може вести ГАП, а він до конструкцій має відношення "таке собі", тому ГАП піде до ГІПа, а той, якщо не підпише, ну бо може не він проводив розрахунки - то перенаправить до виконавця, тобто до самого конструктора, який завізує, а далі ГІП підпише і ГАП уже погодить)
ДРУГА - мати підписану виконавчу схему влаштованої плити (ну там випуски, якісь отвори, щось по типу виступаючих та опорних частин, карочє все що не ліньки), де на ряду із іншим треба вказати чіткі прив'язки влаштованого холодного шва. 
На базі цього уже підписуються і Акти на закриття прихованих робіт, т.д. і т.п.

І НІКОГО НЕ СЛУХАЙТЕ ПРО ТЕ ЩО ПРОЕКТУВАЛЬНИК ДО ЦЬОГО НЕ МАЄ ВІДНОШЕННЯ, якщо шо - направляйте до мене (жарт звичайно, але ви маєте знати що ви, як технагляд, можете чітко вимагати від проектувальника, а не питати на форумі, бо в іншому випадку ми тут вам таке понапораджуємо!!!).
А якщо проектувальник у вас уже прямо такий прошений (і такі бувають) і ну ніяк і нічого, то є 2 шляхи вирішення, аби не зупиняти роботи, не втрачати час:
1-й підрядник монолітить все без розривів, ну бо так проект каже
2-й підрядник монолітить з розривами як вирішить сам, ну чи погодить з технаглядом, ну тоді вони (підрядник з технаглядом) на пару ділитимуть камеру, ЯКЩО ШО!

а якщо є час - призупиніть роботи, направте офіційного листа на проектувальника, в якому розкажіть що в усній формі що роботи призупинені, тому що він не погодився відтворити необхідні вам зони, бо окрім нього це ніхто не знає, а проектом це не зазначено, що зупинка по його вині і в разі втрати вигоди/прибутку, ну чи придбання збитків в наслідок простою, ну чи іншого, ви як Замовник ці збитки, ну чи непридбану вигоду, вимушені будете перекласти на нього, а тому просите (або наполегливо рекомендувати ще можна) в найкоротші терміни відповідальній особі за Авторський нагляд прикласти усіх зусиль до вирішення питання в позитивному напрямку з метою відновлення робіт.

Рішення за вами, дорогі технагляди!

На все добре, 
усім гарних проектів
Нехай щастить і спіть спокійно!
0
0
12 авг 2020 15:51
#4
Ответить Цитировать
Татьяна :
Петро, дякую за змістовну відповідь! 
В моєму випадку Генпідрядник проявив ініціативу, сам звернувся за рішення до проектувальника (який є підрозділом Генпідрядника). Потім підрядник переконав Замовника щодо фінансової доцільності такого рішення, але проектувальник документів ніяких не надав.
Буду зупиняти роботи до надання рішення в проекті.
0
0
12 авг 2020 23:26
#5
Ответить Цитировать
рост :
ще раз - виконроб зобовязаний погодити технологічний шов бетонування у проектувальника, якщо такий шов відсутній у ПД..., якщо проектувальник не погодив, то є відповідна стаття ЦКУ, відповідно до якої підрядник має право це зробити без своєчасного погодження проектувальника... - але то вже інша історія....

де написано, що технагляд погоджує розрив плити...!!??
де написано, що АНЗПР підписується на основі виконавчої схеми...!!??

Варіант - плиту заармували, АНЗПР на армування  підписали, чим дозволили бетонувати, бетонують, поламався заод чи кран, бетонування не завершене - хочеш-не-хочеш, а рішення два - або шов, або демонтаж частково забетонованої плити, армування і бетонування знову...
0
0
13 авг 2020 18:03
#6
Ответить Цитировать
rost :
що забороняє підряднику рвати плиту без погодження ГІПа/ГАПа/Конструктора...!!??
0
0
13 авг 2020 18:08
#7
Ответить Цитировать
Юрий :
1. де написано, що технагляд погоджує розрив плити...!!??
Нигде, но швы указываются в ППР, который технадзор согласовывает (как представитель заказчика) или ознакамливается. Если шов выполняется не по дсту 2-6-203 (снип 3.03.01 - недействующий), технадзор должен запретитьвыполнение, т.е. согласовать.

2. де написано, що АНЗПР підписується на основі виконавчої схеми...!!??
Нигде, но как можно подписать анзпр на принятие бетонирования без выполнения съемки, в которой должен быть указан шов. Кстати. на данном этапе должен появиться проектировщик и посавить подпись в акте.

3. що забороняє підряднику рвати плиту без погодження ГІПа/ГАПа/Конструктора...!!??​

см. Ваш пос №2 : дсту-н б в 2-6-203:2015 (снип 3.03.01 - недействующий)
0
0
14 авг 2020 09:38
#8
Ответить Цитировать
rost :
якщо ніде не написано..., то навіщо первищувати свої повноваження...!!??? щоб потім відповідати за те, що не зобов'язаний був робити, та ще й зробив на халяву.....
ти бачив хоч один ПВР, який відповідає вимогам ДБН ОБВ...!!!???, якщо так - то покажи і мені, якщо він відповідатиме ДБН - з мене віскарь!!
ДЕ НАПИСАНО, ЩО ПВР ПОГОДЖУЄ ТЕХНАГЛЯД...!!!???, покажеш - з мене два віскаря...!!!!
ДЕ НАПИСАНО ЩО ПВР ПОГОДЖУЄ ЗАМОВНИК...!!!!??????? .... - три вікаря!!!
якщо ніде не написано... - ...., крім того, - анзпр підписується на основі відповідності виконаних робіт/чи етапу робіт до ПД і НПА, а не виконавчих схем..., якщо так, то навіщо виконавчі схеми тулити до анзпр...!!??
дсту-н б в 2-6-203:2015 - в цьому дсту майже немає вимог, там тільки РЕКОМЕНДАЦІЇ...., це смішно..., крім того, по не чинності СНіП НіОК - дуже спірне питання, щодо чинності/не чинності..., є НПА, який регламентує порядок втрати чинності будівельних норм..., так, ось цей порядок й досі по СНіПу НіОК не виконаний..., ніде не написано, що цей сніп втратив чинність, максимум, на що вистачило хитрості у тих хто підписували НПА по цьомц НіОК - так то написати "не застосовується у повному обсязі"...., а хто як розуміє у повному обсязі - то, то вже питання кожного..., і ще, в 99% ПД, 99% вельмишановних конструкторів у ПД чомусь і досі пишуть, що роботи по влаштуванню монолітних чи ЗЗБК робіт виконувати відповідно до вимог СНіП НіОК...
то шо, у нас всі конструктори дурніші за інженерів по технагляду...!?

По цьому варіанту:
"Варіант - плиту заармували, АНЗПР на армування  підписали, чим дозволили бетонувати, бетонують, поламався заод чи кран, бетонування не завершене - хочеш-не-хочеш, а рішення два - або шов, або демонтаж частково забетонованої плити, армування і бетонування знову..."
питання чи пропозиції чи інші можливі варіанти є...!!!????
 
0
0
14 авг 2020 12:48
#9
Ответить Цитировать
rost :
Дядь Пєтя, Добрий день!
А що технагляд може вимагати від проектувальника...!!??
Не підкажете, може я чогось не знаю..., чи може в постанову 903, чи до ДКХ 64 внесли зміни...!??
Невже десь написано, що підставою для призупинення робіт є не своєчасно погоджений робочий шов бетонування, влаштування якого виконано у суворій відповідності  до технології...!!!???

 
0
0
14 авг 2020 13:45
#10
Ответить Цитировать
Юрий :
Раз мы на ты, то соглашусь в одном - сейчас ППРы (как и все проекты) никакушечные. Просто помню еще оргтехстроевские на реконструкциях. Они согласовывались ОКСом, т.е. Заказчиком. Сегодня  мне такие объекты  не попадаются. 
В остальном не согласен. ОЗНАКОМИТЬСЯ с ППР ты просто обязан, "тулить схемы до анзпр" я не призывал, но если отбросить некоторый снобизм, поясни, как проверить "відповідність виконаних робіт ПД" без съемки?
Про снип была отдельная тема, твое мнение считаю ошибочным, на это мое мнение. Что касается рекомендаций ДСТУ Н, то это европейский подход, хотя лично мне проще было работать с "параметрическими" СНиПами.
И, кстати, удивлен. что проектировщик не отморозился примечанием о непрерывном бетонировании
0
0
14 авг 2020 21:32
#11
Ответить Цитировать
rost :
Ти обідився.!?
Якщо так, то - вибач!!
Я не питав чи замовник погоджує, чи ОКС погоджує ПВР..., я "спитав" - де написано, що технагляд погоджує ПВР....!!!*_Я знаю, що ніде....!!!
Замовник - то замовник, ОКС - то ОКС, представник замовника - то пз, а технагляд - то технагляд!!!*......
я взагалі не знаю, що таке виконавчі схеми...*, відповідно до законодавства є: виконавчі кпеслення, виконавчі геодезичні схеми положення конструкцій...., крім того, ти хоч один ПВГеодезичнихРобіт бачив на будівництвах...!!!???, а ти хоч раз геодезичну службу замовника бачив, яка має бути і перепровіряти підрядників геодезистів - бачив...!!???
З тим, що технагляд повинен приймати роботи відповідно до схеми приймального контролю, яка є невідємною частиною ПВР, в тому ж числі, з наявною усією відповідною виконавчою документацією на роботи(включно із геодезичними схемами...), що приймаються - я прекрасно знаю... АЛЕ-Ж в 99,9% так не буває....!!!!!!!!!
По СНіПу, я свою думку сказав..., єдине що хочу додати, що те що я витягнув вище із СНІПа - теж саме в ДСТУ - тільки російською... - тому суть по РШ - незмінна...
проектувальник має право шов не погодити..., але є інші законні варіанти, як без його погодження то зробити... - ось, що я мав на увазі...
без зйомки краще не приймати роботи..., але рідко, коли так можна зробити..., бо за звичай замовник і підрядник - то одне ціле...

то ти писав про кваліфікованих провідних інженерів..!!??
 
0
0
15 авг 2020 18:02
#12
Ответить Цитировать
Петро :
Доброго дня усім.
Ох і ЗАРУБУ ви влаштували, колеги, напевно в цьому винен я!
 
Все перечитав, усе зрозумів і думка кожного - то є думка кожного!
 
Спробую дуже коротко про все (і це є думка моя):
  • Про пряме відношення проектувальника до схеми/зони/місця (та як хочете, так і називайте) влаштування холодних швів, розривів і т.п., то я вже написав і думку змінювати аж ніяк не варто, адже це дасть мені (наголошую МЕНІ, як технагляду) спати спокійно, а: де написано?, як?, ким?, які постанови?, ДСТУ? і т.д. – то вже таке. Головне – це як налагодите роботу, так і нестимете відповідальність, і наслідок та ваші дії не мають бути протизаконними, а протизаконного я вроді би за існування цього форуму ні разу не пропагував, навпаки, говорив що треба діяти тільки і винятково в межах дозволеного
  • про чинність СНиП 3.03.01-87 – дивіться тему третю нашого форуму, там здається все обговорили що тільки можна, ну і ще десь писалося про це досить багато, я навіть в ГІТН робив окремий запит, але на жаль, там глухо, відповіді не отрмав
  • Чи погоджується ПВР Замовником? Таке собі питання і може бути окремою темою, але скажу так, як один приклад: «якщо ПОБ відповідає і співпадає з усіма вимогами та характеристиками техніки, машин та механізмів що є на балансі у підрядника – тоді, я б сказав, що ПВР Замовником погоджувати не потрібно, точніше то проста формальність, але якщо ж ні – то, будь ласка, розробили ПВР і погодили». Питання друге: з ким від Замовника (там звучало як технагляд, ОКС, тощо)? Так, один Замовник має якусь свою структуру і погодження пройде у якомусь технічному відділі фахівцем відповідної кваліфікації, в другому випадку у Замовника із фахівців такої кваліфікації тільки технагляд, але підпис і печатка на титулі ПВР ставиться уповноваженою особою, директором, якимось замом, якимось начальником відділу (може того ж ОКСу), ну тим що уповноважений наказом, дорученням чи іншими внутрішніми розпорядчими документами таке робити, але не технаглядом! А щодо віскарів - я подумаю!)
  • Що називати правильно, виконавчою схемою, чи виконавчим кресленням, принципово я особисто різниці жодної не бачу окрім «шапки», а головне суть, тобто що треба мати до моменту підписання АНЗПР, а це та достатня кількість матеріалів яка дасть вам (технаглядам) впевнитись що роботи виконано відповідно до проекту
  • А от що робити коли арматура приїхала, швиденько заармувалися, і підрядник хоче закрити конструкцію опалубкою і прийняти бетон, а взірці відібрані ще не пройшли випробування і немає протоколів що підтверджують їх якість. ОПА, в такому разі можна бетонуватися??? Це я до запитання яке звучало так: «що забороняє підряднику рвати плиту без погодження ГІПа/ГАПа/Конструктора...!!??» Відповідь – відповідальність осіб що ведуть і контролюють хід робіт!!! Ситуації бувають досить різні і «книжкою» усього не передбачиш, то якщо хочеш нести відповідальність там де не маєш (я кажу «там де не маєш», але не «там де не хочеш», бо то зовсім інші речі), то тоді бетонуйся без випробування арматури, розривай плиту де хочеш, відповідальність же на тобі, на ТЕХНІЧНОМУ нагляді
  • І це ж і відноситься до того що якщо кран зламався, а плита не до бетонована (ситуація в край погана, особливо якщо немає можливості знайти інший механізм який би міг замінити поломаний кран). Тут питання в тому що якщо влаштувати хоч якийсь холодний шов відповідно хоч якогось ДСТУ, ну маломайськи більш-менш правильно, то все одно треба зробити відсічку (а вона має бути вертикальною, то тут або робити серед бетону де вже укладено, або подати якусь кількість для до бетонування до того місця де має бути ця відсічка, а кран не працює, то можна вручну відрами (і можете не коментувати, таке робилося в живу)), або залишити як є і вже після висихання бетону вирубати бетон, очистити арматуру, тощо, але ж і в тому і в іншому випадку такий розрив в відповідальних конструкціях треба буде погодити з проектувальником
  • не знаю як Юрій, а я те що названо ПВГеодезичнихРобіт, бачив, навіть скажу більше, по ньому працювали на моєму ж підконтрольному об'єкті. Якість - не питайте, бо в принципі не досконала, але й не погана.
А що технагляд може вимагати від проектувальника – напишу якось іншим разом!
 
Дякую що дочитали до кінця.
Дуже сподіваюся що усі у моїх коментарях знайшли щось корисне для себе.
 
Як завжди
На все добре,
усім гарних проектів
Нехай щастить!
 
0
0
19 авг 2020 12:11
#13
Ответить Цитировать
rost :
в суді не спитають, що хто собі думає..., там все буде відповідно до законодаства....,
якщо кожен буде налагоджувати роботу так як йому хочеться, а не по ДБН, ДСТУ, СНіП, ГОСТ, тощо..., то буде анархія....
зараз замовники дрючать підрядників, які й так впали на мізєр, а завтра дійде і до технаглядів...

технагляд підписується, що все виконано відповідно до ПД, будівельних норм і правил..., але  "де написано?, як?, ким?, які постанови?, ДСТУ? і т.д. – то вже таке.",
якщо, то вже таке - ТО ЦЕ ВЖЕ СУПЕРЕЧИШ САМ СОБІ

"Головне – це як налагодите роботу, так і нестимете відповідальність, і наслідок та ваші дії не мають бути протизаконними, а протизаконного я вроді би за існування цього форуму ні разу не пропагував, навпаки, говорив що треба діяти тільки і винятково в межах дозволеного"
якщо технагляд починає вимагати те, що не передбачено ПД, ДБН, ДСТУ..., чи іншим НПА, то це і є протизаконні дії....

якщо армування виконано без вхідного і операційного контролю, то бетонування буде виконуватися з порушеннями будівельних норм і правил...
це сюди - "А от що робити коли арматура приїхала, швиденько заармувалися, і підрядник хоче закрити конструкцію опалубкою і прийняти бетон, а взірці відібрані ще не пройшли випробування і немає протоколів що підтверджують їх якість. ОПА, в такому разі можна бетонуватися??? Це я до запитання яке звучало так: «що забороняє підряднику рвати плиту без погодження ГІПа/ГАПа/Конструктора...!!??» Відповідь – відповідальність осіб що ведуть і контролюють хід робіт!!! Ситуації бувають досить різні і «книжкою» усього не передбачиш, то якщо хочеш нести відповідальність там де не маєш (я кажу «там де не маєш», але не «там де не хочеш», бо то зовсім інші речі), то тоді бетонуйся без випробування арматури, розривай плиту де хочеш, відповідальність же на тобі, на ТЕХНІЧНОМУ нагляді"
але, я не про то писав, я написав, що можна розірвати/РШ плиту без погодження проектувальника, але за умови виконання цього РШ відповіднодо технології виконання робіт....
людина запитала про нпа, де може щось більш-менш розписано про РШ..., їй був наданий витяг з нпа....
ПРИЧОМУ ТУТ  АРМАТУРА...!!!!????

ДЯДЬ ПЯТЯ,  ВІСКАРЬ ВЖЕ ХОЛОДНИЙ, мені самому пить чи на питання будуть відповіді...!!???
0
0
19 авг 2020 14:39
#14
Ответить Цитировать
Юрий :
rost пишет;
А що технагляд може вимагати від проектувальника...!!??

ДАБІ ІНФОРМУЄ
(Вісник Держархбудінспекції України № 1, 2017)
ДЕЯКІ ВИСНОВКИ

2. Увага осіб, що здійснюють технічний нагляд, як представників замовника в першу чергу має бути спрямована на належне здійснення авторського нагляду за будівництвом об'єкту. Це логічно і виправдано, адже за таких умов забезпечується як відповідність об'єкту проектній документації, так і формується документальна база відповідальності автора проекту у разі виникнення проблем на об'єкті.
При цьому, звісно, представник технагляду не звільняється від виконання обов'язків за дотриманням проектних рішень. У разі виявлення відхилень від затвердженого проекту спочатку про це має бути повідомлений керівник авторського нагляду, який має право і зобов'язаний оцінити ситуацію і підтвердити наявність (чи відсутність) порушення проектної документації. А також сформулювати пропозиції щодо їх усунення.
Зрозуміло, особа, що здійснює технагляд, має контролювати ситуацію до її врегулювання. Якщо ж ситуація з тих чи інших причин не має ознак врегулювання, інженер технагляду зобов'язаний негайно повідомити про це відповідну інспекцію держархбудконтролю.
 
5
0
20 авг 2020 08:56
#15
Ответить Цитировать
rost :
rost пишет;
А що технагляд може вимагати від проектувальника...!!??

ДАБІ ІНФОРМУЄ
(Вісник Держархбудінспекції України № 1, 2017)
ДЕЯКІ ВИСНОВКИ

2. Увага осіб, що здійснюють технічний нагляд, як представників замовника в першу чергу має бути спрямована на належне здійснення авторського нагляду за будівництвом об'єкту. Це логічно і виправдано, адже за таких умов забезпечується як відповідність об'єкту проектній документації, так і формується документальна база відповідальності автора проекту у разі виникнення проблем на об'єкті.
При цьому, звісно, представник технагляду не звільняється від виконання обов'язків за дотриманням проектних рішень. У разі виявлення відхилень від затвердженого проекту спочатку про це має бути повідомлений керівник авторського нагляду, який має право і зобов'язаний оцінити ситуацію і підтвердити наявність (чи відсутність) порушення проектної документації. А також сформулювати пропозиції щодо їх усунення.
Зрозуміло, особа, що здійснює технагляд, має контролювати ситуацію до її врегулювання. Якщо ж ситуація з тих чи інших причин не має ознак врегулювання, інженер технагляду зобов'язаний негайно повідомити про це відповідну інспекцію держархбудконтролю.


Да, я спитав, що може вимагати технагляд у проектувальника.!? *на законних підствах...
Вісник то не ЗАКОН - то субєктивна думка..., ні прокурор, ні суддя не навіть не приймуть до уваги якийсь долбаний вісник...., вони керувтимуться виключно законодавством...
такшо вісник тут не проканає...

ДЕ В ЗАКОНОДАВСТВІ НАПИСАНО, ЩО ТЕХНАГЛЯД ТО ПРЕДСТАВНИК ЗАМОВНИКА...!?
Яке нахер відношення має технагляд до належного здійснення авторського нагляду, за авторський нагляд відповідає автор, він і буде відповідати, якщо налажає..., до чого тут технагляд...!!???
Який нахрен вісник, є 903 і ДКХ 64, всьо!


При цьому, звісно, представник технагляду не звільняється від виконання обов'язків за дотриманням проектних рішень.
(той хто писав цей вісник ніхера не розуміє ні будівельній системі, ні в юридичній..., крім того, ніодної зсилки на законодавство і сплошна софістика..., ну точно як для лохів...)

обовязок дотриматися проектних рішень лежить на викоробові, а технагляд:
-

"5. Особи, що здійснюють технічний нагляд:
1) проводять перевірку:
........
відповідності виконаних будівельно-монтажних робіт,
конструкцій, виробів, матеріалів та обладнання проектним рішенням,
вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, технічних
умов та інших нормативних документів;"
......
«Базова професія
ІНЖЕНЕР З ТЕХНІЧНОГО НАГЛЯДУ (БУДІВНИЦТВО)
Завдання та обов’язки. Здійснює технічний нагляд та моніторинг
виконання робіт кожного етапу будівництва, монтажу обладнання тощо.
Забезпечує контроль відповідності обсягів та якості виконаних будівельних
робіт затвердженій проектно-кошторисній документації та внесеним, у ході
виконання робіт, змінам, технології виконання робіт, вимогам державних
стандартів, будівельним нормам і правилам, технічним умовам, екологічним
нормам та іншим нормативним документам. Співпрацює із проектними
організаціями. Проводить огляд та оцінку результатів виконаних робіт,
зокрема прихованих і конструктивних елементів. Веде облік закінчених
фізичних обсягів будівельних робіт, оформляє акти робіт, виконаних з
недоліками. Виявляє та вивчає причини, які призводять до порушень строків
будівництва та погіршення його якості, вживає заходів щодо запобігання цих
порушень. Контролює якість та обсяги виконаних будівельних робіт,
перевіряє своєчасність усунення дефектів, зазначених в актах, виданих
12
відповідними органами за результатами перевірок, запобігає появі дефектів у
подальшому. Бере участь у розгляді змін до проектних, об’ємно-
планувальних і конструктивних рішень, що виникають у процесі будівництва
та пов’язані із впровадженням сучасних технологічних процесів,
високопродуктивного устаткування, оснащеного комп’ютерними системами
управління, та забезпечує поліпшення техніко-економічних показників
об’єктів будівництва, показників якості матеріалів, конструкцій і виконання
будівельно-монтажних робіт. Оперативно вирішує питання щодо заміни
матеріалів, виробів, конструкцій (без зниження якості будівельних робіт).
Бере участь у проведенні перевірок відповідними органами та прийнятті в
експлуатацію будівельних об’єктів у встановленому порядку. Перевіряє
наявність технічних паспортів, сертифікатів та інших документів, що
підтверджують якісні характеристики конструкцій, виробів, обладнання,
матеріалів тощо, а також документів, що відображають результати
лабораторних випробувань. Здійснює нагляд за комплектністю та
правильністю ведення встановленої виконавчої, технічної документації,
перевіряє правильність та своєчасність її складання.
...
Де вище сказано про дотримання проетних рішень технаглядом...!!!???

Юра, ти якщо якісно здійснюєш технагляд, у тебе є багато вільного часу на контроль/перевірку авторського нагляду, за який тобі не платять, і який ти не зобовязаний робити...!!!???


При цьому, звісно, представник технагляду не звільняється від виконання обов'язків за дотриманням проектних рішень.
де в законодавстві пишеться про представника технагляду...!!???
технагляд - то технагляд, який нахер представник...!!!???
сертифікований технагляд, в дозволі технагляд, а по будівництву тєхнадзорить представник....!!???
ЦЕ ТАК РОЗУМІТИ...!???
шо за БРЄД!!!??
це БІМБА!!


У разі виявлення відхилень від затвердженого проекту спочатку про це має бути повідомлений керівник авторського нагляду, який має право і зобов'язаний оцінити ситуацію і підтвердити наявність (чи відсутність) порушення проектної документації.
Юра, ти в це віриш...!?
коли є не відповідність між фактом виконаних робіт та проектною документацією, то є 903 - порядок і для авторського нагляду і для технагляду. шо вони мають робити...
де в 903 написано, шо має бути повідомлений керівник авторського нагляду...!!???   а за шо авторський нагляд бере гроші, якшо він не може якісно роздуплитися під час здійснення авторського нгляду по відхиленням..., і шо в 903 написано що авторський(представник/член групи авторського нагляду) нагляду не може прийняти рішення без керівника авторського нагляду..., але якшо ГІП чи ГАП перед видачею ПД не проаналізував її і видав з порушеннями, то вони за це і понесуть відповідальність...
НЕ ПАМЯТАЮ ЧИ Є ТАКЕ ПОНЯТТЯ КЕРІВНИК АН - треба уточнити..., знаю, що група АН є....


"Зрозуміло, особа, що здійснює технагляд, має контролювати ситуацію до її врегулювання. Якщо ж ситуація з тих чи інших причин не має ознак врегулювання, інженер технагляду зобов'язаний негайно повідомити про це відповідну інспекцію держархбудконтролю."
ШО ЗА ЄРЄСЬ!!??
ДЕ ПРО ЦЕ НАПИСАНО В 903...!!!???
ЯКЕ НАХЕР ВРЕГУЛЮВАННЯ, Є ФАКТИЧНО ВИКОНАНА РОБОТА, ВОНА АБО ВІДПОВІДАЄ ПД, АБО НІ.........!!!!!

ЯКШО У ВІСНИКУ БУДЕ НАПИСАНО, ЩО ТЕХНАГЛЯД ЗОБОВЯЗАНИЙ ЗАСТРЕЛИЦЯ, НЕВЖЕ ТЕХНАГЛЯД ЗАСТРЕЛИЦЯ!?
МАЄШ ВІСНИК - СКИНЬ, МЕНІ АЖ ЦІКАВО ШО ШЕ ТАМ ЗА БРЄД НАПИСАНИЙ, І ХТО САМЕ АВТОРИ....
ХОТЬ ПОРЖУ...








 
0
0
20 авг 2020 10:08
#16
Ответить Цитировать
Юрий :
Зарекался спорить с Rost, но обилие восклицательных и вопросительных знаков вынуждает отреагировать.
1. Вестник это не субъективная думка, это точка зрения ГАСКа (возможно будет изменена при колебаниях курса). Зачем сразу про прокурора? Речь о взаимодействии на площадке между субъектами строительства и контролерами. 
2. ДЕ В ЗАКОНОДАВСТВІ НАПИСАНО, ЩО ТЕХНАГЛЯД ТО ПРЕДСТАВНИК ЗАМОВНИКА...!?
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про архітектурну діяльність
Стаття 11. Авторський та технічний нагляди
"Технічний нагляд забезпечується замовником та здійснюється особами, які мають кваліфікаційний сертифікат.
Обов’язок щодо здійснення технічного нагляду може бути покладений замовником на спеціалізовану організацію чи спеціаліста з технічного нагляду або на інженера-консультанта, з визначенням у договорі підряду їхніх повноважень. "
Если это не представительство, то что это?
3. "обовязок дотриматися проектних рішень лежить на викоробові, а технагляд: ... Забезпечує контроль відповідності обсягів та якості виконаних будівельних
робіт затвердженій проектно-кошторисній документації та внесеним, у ході
виконання робіт, змінам,"
Ты сам себе ответил.
4."ЯКЕ НАХЕР ВРЕГУЛЮВАННЯ, Є ФАКТИЧНО ВИКОНАНА РОБОТА, ВОНА АБО ВІДПОВІДАЄ ПД, АБО НІ.........!!!!!
"коли є не відповідність між фактом виконаних робіт та проектною документацією, то є 903 - порядок і для авторського нагляду і для технагляду. шо вони мають робити..."

по 903 постанове
"7. У разі виявлення відхилень від проектних рішень, допущених
під час будівництва об'єкта, та відмови підрядника їх усунути
особа, що здійснює технічний нагляд, повідомляє про це замовнику
(забудовнику) і відповідному органу державного
архітектурно-будівельного контролю для вжиття заходів відповідно
до законодавства".
Если в  случае обнаружений отклонений от проекта ты не пытаешся урегулировать проблему ( с соблюдением нормативных требований) с авторским надзором и подрядчиком, а сразу в ГАСК, то тут дело не в 903, а в отношении к другим участникам процесса. 
0
0
21 авг 2020 11:05
#17
Ответить Цитировать
ROST :
"Стаття 11. Авторський та технічний нагляди
"Технічний нагляд забезпечується замовником та здійснюється особами, які мають кваліфікаційний сертифікат.
Обов’язок щодо здійснення технічного нагляду може бути покладений замовником на спеціалізовану організацію чи спеціаліста з технічного нагляду або на інженера-консультанта, з визначенням у договорі підряду їхніх повноважень. "
Если это не представительство, то что это?"


ти путаєш значення слова ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ і значення слова ПРЕДСТАВНИК....
ТЕХНАГЛЯД НЕ ПРЕДСТАВЛЯЄ ІНТЕРЕСИ ЗАМОВНИКА, ТЕХНАГЛЯД ЗДІЙСНЮЄ ТЕХНАГЛЯД І ВІДПОВІДАЄ ЗА ТЕХНАГЛЯД..., А НЕ ЗА ВСЯКУ ХЕРНЮ, ШО ХТОСЬ ДУМАЄ...
ТОМУ Я І СПИТАВ ДЕ НАПИСАНО, ТЕХНАГЛЯД - ТО ПРЕДСТАВНИК ЗАМОВНИКА....!?
Я ЗНАЮ, ЩО НІДЕ...


Юрій, нахрена спорить, є законодавство, а є своя думка...., я розділяю свої думки і законодавство...
закон - один, а думок може бути багато..., але коли доходить до прокуратури і до суду, то там ніхо не питає думку...
ось, що я мав на увазі...
А ЯКШО НЕ РОЗГЛЯДАЄШ САМИХ ХРЕНОВИЙ ВАРІАНТ(ПРОКУРАТУРА/СУД)..., ТОДІ ВТРАЧАЄШ СТРАХ, ВТРАЧАЄШ СТРАХ - ПОЧИНАЄШ БОКОПОРИТЬ....
0
0
21 авг 2020 13:01
#18
Ответить Цитировать
ROST :
"3. "обовязок дотриматися проектних рішень лежить на викоробові, а технагляд: ... Забезпечує контроль відповідності обсягів та якості виконаних будівельних
робіт затвердженій проектно-кошторисній документації та внесеним, у ході
виконання робіт, змінам,"
Ты сам себе ответил."


Я НЕ ВІДПОВІВ, А ПОКАЗАВ, ЩО НАПИСАНО В ЗАКОНОДАВСТВІ, А ЩО В У СОФІСТИЧНОМУ ВІСНИЧКУ...
ЛЮДИ РОЗБЕРУТЬСЯ, ЩО СИЛЬНІШЕ ЗАКОН ЧИ ВІСНИЧОК, ЧИ ДУМКА....
0
0
21 авг 2020 13:06
#19
Ответить Цитировать
rost :
@."ЯКЕ НАХЕР ВРЕГУЛЮВАННЯ, Є ФАКТИЧНО ВИКОНАНА РОБОТА, ВОНА АБО ВІДПОВІДАЄ ПД, АБО НІ.........!!!!!
"коли є не відповідність між фактом виконаних робіт та проектною документацією, то є 903 - порядок і для авторського нагляду і для технагляду. шо вони мають робити..."

по 903 постанове
"7. У разі виявлення відхилень від проектних рішень, допущених
під час будівництва об'єкта, та відмови підрядника їх усунути
особа, що здійснює технічний нагляд, повідомляє про це замовнику
(забудовнику) і відповідному органу державного
архітектурно-будівельного контролю для вжиття заходів відповідно
до законодавства".
Если в  случае обнаружений отклонений от проекта ты не пытаешся урегулировать проблему ( с соблюдением нормативных требований) с авторским надзором и подрядчиком, а сразу в ГАСК, то тут дело не в 903, а в отношении к другим участникам процесса. @​


Якщо тобі за врегулювання доплачують - врегульовуй..., все ок....
А я манав, врегульовувати, за то відповідати, та ще якщо це не обовязок технагляду і за це не платять...
ось що я мав на увазі...

 
0
0
21 авг 2020 13:12
#20
Ответить Цитировать
rost :
@Зарекался спорить с Rost, но обилие восклицательных и вопросительных знаков вынуждает отреагировать.
1. Вестник это не субъективная думка, это точка зрения ГАСКа (возможно будет изменена при колебаниях курса). Зачем сразу про прокурора? Речь о взаимодействии на площадке между субъектами строительства и контролерами. @


в дабі дуже мало будівельників, а якщо і є, то ті, які не "бойові"/не практичні будівельники..., вони ніхрена не знають у фактичній ситуації будівельної галузі в Україні зараз....
вони навіть не можуть вісник зробити без перекручення законодавства...., а чому, бо вони не розуміють системності у законодавстві будівництва...., а нахрена, замовники і так принесуть і за дозвіл, і за введення....

взаємодіяти на будмайданчику і можна, і треба, і прийдеться але не в якості ЛОХа...
не знаю, як ти, а я почав рости, як інженер, тільки тоді, коли на будівництві в суперечках з будівельниками/проектувальниками,замовниками підкріплював свої вимоги зсилками/витягами із законодавства/чи інших НПА у будівництві/чи із умов договірних відносин......, не раз в судах бував..., тому ось що я мав на увазі....

а коли хтось буде матьорому будівельнику говорити я так думаю/чи я так хочу, чи так треба, чи бо я так хочу, чи так написано у віснику - то він одразу буде посланий у сексуальне відрядження щодо довгострокового підвищення кваліфікації...

 
3
0
21 авг 2020 13:32
#21
Ответить Цитировать
Петро :
... ВІСКАРЬ ВЖЕ ХОЛОДНИЙ, мені самому пить чи на питання будуть відповіді...!!???
Вітаю
Я так і не зрозумів, віскарь розпиваємо тому що я правий, чи треба надавати відповіді? Хоча, його просто треба було б десь розпити, при гарній нагоді.
Час від часу суперечимо самі собі (і себе з рахунків не скидаю), буває, але то напевно добре і в спорі народжується істина, а визнавати власні помилки - розціню як вчинення "сміливих вчинків".

Деякі фінальні тези усього спору, особливо "... почав рости, як інженер, тільки тоді, коли на будівництві в суперечках з будівельниками/проектувальниками,замовниками підкріплював свої вимоги зсилками/витягами із законодавства/чи інших НПА у будівництві/чи із умов договірних відносин... " особисто мені сподобалися, і про себе можу сказати теж саме, а тому, усі обурення, що були викладені в постак можна зрозуміти і дану тему пропоную закрити на тому що є.

Хочу сказати пару речей:
- Сподіваюся що до наших думок (не важливо, правильних чи не зовсім) будуть приєднуватися і інші учасники форуму, сподіваюся що будуть висловлювати свої думки ті хто не згодні з тим чи іншим "спікером", і ті хто згоден, хоча активності інших не спостерігається зовсім
- Маю надію що будуть з'являтися нові теми для обговорення, питання які виникають у технаглядів на ділянках, ситуації що потребують обговорень і підказок, де ми зможемо бути корисними один одному

І як завжди
На все добре,
усім гарних проектів
Нехай щастить!
 
0
0
01 сен 2020 09:42
#22
Ответить Цитировать
rost :
@... ВІСКАРЬ ВЖЕ ХОЛОДНИЙ, мені самому пить чи на питання будуть відповіді...!!???
Вітаю
Я так і не зрозумів, віскарь розпиваємо тому що я правий, чи треба надавати відповіді? Хоча, його просто треба було б десь розпити, при гарній нагоді.@

там зверху, написано за шо віскарь, за шо два віскаря, за шо три віскаря......
я своє слово держу.

нехай щастить...
0
0
01 сен 2020 11:06
#23
Ответить Цитировать