Добрый день!
Кто сталкивался с разрывом монолитной плиты во премя производства работ, подскажите есть ли нормативка на эту тему.
Обязан ли проектировщик указывать место и узел разрыва. В моем случае устно разрешил а в чертежах отобразить отказался...
Доброго дня, колеги.
От сказав би - але не буду!
Проектувальник має саме пряме відношення до місць та зон влаштування холодних швів, ну чи як сказано/запитано про розрив при бетонуванні, особливо в плитах перекриття.
Ніякий норматив вам про це не скаже, бо норматив не знає специфіки будівлі, її розрахункових навантажень, вітрових зусиль, ну і так далі, а знає це - ПРОЕКТУВАЛЬНИК, той що створив таку конструкцію.
1. кожна конструктивна схема будівлі має розрахункові навантаження (назвемо це так) і в залежності від того що показав розрахунок і підбирається армування в залежності від прийнятої товщини конструкції, т.д. і т.п
2. кожна плита (ну скажімо так, 99,9% із запроектованих монолітних конструкцій) має зони підсилення (ці зони відсутні тільки тоді коли проектувальник не переймається коштами Замоника і втулив такий запас арматури що окремо якісь зони підсилювати не треба, хоча переармування теж погано), бо це не плита в класичному її розумінні, а частина просторової конструкції будівлі
3. в кожній конструкції (будь то плита, балка, колона, чи інша конструкція) є зони в яких показники напружень її сягають максимальних, ну чи наближені до них, а ця зона при влаштування холодних швів під забороною
4. ну і хто краще проектувальника, точніше конструктора що виконав розрахунки і запроектував дану конструкцію, може знати де можна влаштовувати розриви бетонування, а де ні?
Так от, аби "спокійно спати" - треба мати 2 речі:
ПЕРША - мати до моменту влаштування такого шва підписаний проектувальником документ (це може бути як робочі креслення!!! (що найкраще), так і схеми на кшталт виконавчих), відповідальним за Авторський нагляд (тут скажу що авторськмий нагляд може вести ГАП, а він до конструкцій має відношення "таке собі", тому ГАП піде до ГІПа, а той, якщо не підпише, ну бо може не він проводив розрахунки - то перенаправить до виконавця, тобто до самого конструктора, який завізує, а далі ГІП підпише і ГАП уже погодить)
ДРУГА - мати підписану виконавчу схему влаштованої плити (ну там випуски, якісь отвори, щось по типу виступаючих та опорних частин, карочє все що не ліньки), де на ряду із іншим треба вказати чіткі прив'язки влаштованого холодного шва.
На базі цього уже підписуються і Акти на закриття прихованих робіт, т.д. і т.п.
І НІКОГО НЕ СЛУХАЙТЕ ПРО ТЕ ЩО ПРОЕКТУВАЛЬНИК ДО ЦЬОГО НЕ МАЄ ВІДНОШЕННЯ, якщо шо - направляйте до мене (жарт звичайно, але ви маєте знати що ви, як технагляд, можете чітко вимагати від проектувальника, а не питати на форумі, бо в іншому випадку ми тут вам таке понапораджуємо!!!).
А якщо проектувальник у вас уже прямо такий прошений (і такі бувають) і ну ніяк і нічого, то є 2 шляхи вирішення, аби не зупиняти роботи, не втрачати час:
1-й підрядник монолітить все без розривів, ну бо так проект каже
2-й підрядник монолітить з розривами як вирішить сам, ну чи погодить з технаглядом, ну тоді вони (підрядник з технаглядом) на пару ділитимуть камеру, ЯКЩО ШО!
а якщо є час - призупиніть роботи, направте офіційного листа на проектувальника, в якому розкажіть що в усній формі що роботи призупинені, тому що він не погодився відтворити необхідні вам зони, бо окрім нього це ніхто не знає, а проектом це не зазначено, що зупинка по його вині і в разі втрати вигоди/прибутку, ну чи придбання збитків в наслідок простою, ну чи іншого, ви як Замовник ці збитки, ну чи непридбану вигоду, вимушені будете перекласти на нього, а тому просите (або наполегливо рекомендувати ще можна) в найкоротші терміни відповідальній особі за Авторський нагляд прикласти усіх зусиль до вирішення питання в позитивному напрямку з метою відновлення робіт.
Рішення за вами, дорогі технагляди!
На все добре,
усім гарних проектів
Нехай щастить і спіть спокійно!